پلاک
آقای هاشمی رفسنجانی اخیرا در دیدار با جمعی از دانشجویان، درباره توافق ژنو باز هم پای گروهی که ایشان از آنها به عنوان "افراطیون" یاد می کند را وسط کشیده و اینگونه اظهارنظر کرده است که : «بعضی می‌خواهند توافق ژنو را به هم بزنند اما باید بدانند مردم به آن‌ها اجازه چنین کاری نخواهند داد. اوباما هم در آمریکا از سوی افراطیون در رابطه با این توافقنامه در فشار است و افراطیون در دو طرف فکر می‌کنند جنگ تنها چیزی است که می‌تواند مشکلات را حل کند.» 

به گزارش رجانیوز، هاشمی در سخنان خود، افراطیون در دو طرف را سبب برهم خوردن احتمالی توافق ژنو عنوان می‌کند و از دولت‌ها می‌خواهد که تسلیم فشار این افراد نشوند اما این در حالی است که در این مورد برخلاف آنچه که رویه ثابت آقای هاشمی رفسنجانی در اظهار نظرهاست، این خود دولت امریکا بوده است که با نقض عهد، و اعمال تحریم جدید به این توافقنامه لطمه زده و اتفاقا در این مورد، افراطیون ساختگی جناب هاشمی، همان دولت ایالات متحده امریکاست.
 
نگاهی به روند تصویب دور جدید تحریم‌های ضدایرانی در ایالات متحده نشان می‌دهد که این مساله توسط خود دولت آمریکا و وزارت خزانه‌داری آن صورت گرفته و تحریم‌های جدید ارتباطی به کنگره و سایر نهادهای خارج از دولت آمریکا ندارد. در واقع این کاخ سفید است که برخلاف تعهدات خود در ژنو، دست به طرح‌ریزی و اجرای برخی تحریم‌های اقتصادی جدید زده است که مصداق صریح عهدشکنی است. 
 
به نظر می‌رسد هاشمی رفسنجانی اینبار دچار یک اشتباه استراتژیک در حمایت از دولت شده است و ناخواسته، دولت باراک اوباما در واشنگتن را جزو افراطیونی خوانده است که نمی‌خواهند توافق ژنو به سرانجام برسد. البته شاید بتوان این کم توجهی  در اظهار نظر را به بالا بودن سن هاشمی رفسنجانی و عدم تسلط وی بر اخبار هم ارتباط داد.
 
جالب اینکه روزنامه‌های نزدیک به هاشمی هم تلاش کردند تا این موضوع را به افراطیون آمریکایی در کنگره نسبت بدهند و با پوشش گسترده اظهارات هاشمی در این زمینه، دولت ایالات متحده را در این مساله تبرئه کنند. 
 
 
 
گفتنی است به دنبال وضع تحریم‌های اخیر و موضع بی‌تفاوت مقامات امریکایی در قبال این تحریم‌‌ها، سید عباس عراقچی عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای از این اقدام بشدت انتقاد کرد و گفت: این اقدام خلاف روح توافقنامه ‍ژنو است. 
 
معاون امور حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه در گفتگو با ایرنا و در پاسخ به این سوال که با توجه به اعمال تحریم‌ها، تهران چه تصمیمی خواهد گرفت؟ افزود: در حال ارزیابی شرایط موجود هستیم. 
 
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز هفته گذشته در مصاحبه با نشریه امریکایی تایم به امریکا هشدار داده بود که در صورت وضع تحریم‌های جدید علیه ایران توافقنامه ژنو ملغی خواهد شد. هر چند شرمن بهانه تحریم‌های جدید را مقوله‌ای متفاوت با موضوع هسته‌ای بیان کرده است، اما به نظر می‌رسد این اقدام آغاز یک رویه جدید است که امریکا تصمیم دارد در قبال توافقنامه ژنو و برای دور زدن آن در پیش بگیرد.
نوع مطلب : مبارز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط : «منطق در گفتار» و «ثبات در اصول» از شاخصه هایی است که در دراز مدت انسان های حکیم را از اغیار جدا می سازد و بر این اساس می توان عیار وجودی افراد را سنجید، چه آنکه بزرگان تاریخ همواره مواضع معقول، منطقی و مبتنی بر اصول مشخصی داشته اند و در مقابل افرادی هم بوده اند که با بیان سخنان غیر منطقی، متناقض و احساسی  عیار وجودی خود را در معرض قضاوت تاریخ و نسل های آینده سپرده اند.

به گزارش رجانیوز، طی روزهای اخیر شاید کمتر کسی است که  از اعمال تحریم های جدید امریکایی ها علیه ایران بی اطلاع باشد و بر تنفرش به دولتمردان امریکا افزوده نشده باشد، این روزها به راحتی می توان با گشت و گذاری در فضای مجازی، سایت ها و شبکه های اجتماعی متوجه گلایه های شدید بسیاری از حتی اصلاح طلبان و حامیان دولت از رفتارهای دولت امریکا در قبال مردم ایران شد اما درست در همین برهه، اقای یوسف صانعی که از چهره های شاخص حامی سران فتنه نیز محسوب می شود در گفتگویی با روزنامه امریکایی نیویورک تایمز بر لزوم  گذشت دولتمردان امریکا و ایران از یکدیگر سخن گفته است:
 
«من امیدوارم که رهبران دنیا همانگونه که در مراسم تشیع آقای ماندلا حاضر شدند و اینگونه به او احترام گذاشتند به کار او نیز احترام بگذارند، یکی از کارهای ارزنده او این بود که وقتی آزاد شد از همه آن هایی که در حق او ظلم کرده بودند گذشت اما به شرط آن که به مردم بگویند چه ظلم هایی در حق او و مردمش کرده اند. امروز هم معتقدم دولتمردان ایران و آمریکا و سایرین با هم مطابق آنچه گفتم از هم بگذرند و دوستانه زندگی کنند.»
 
این اظهارات در حالی بیان شده است که بازخوانی مواضع و اظهارات آقای صانعی در سه دهه گذشته نشان می دهد، «فقدان منطق» و «تناقضات پی در پی» از وجوه اشتراک مواضع ایشان است.
 
به عنوان مثال وی در سالهای ابتدایی انقلاب و در دیدار با اعضای گشت ثارالله می گوید: «ضدانقلاب باید آن قدر از شما بترسد كه عكس شما را ببیند فرار كند و اگر این جور شد، مسلمان صد درصد هستید!» (روزنامه جمهورى اسلامى ۱۱ اسفند ۱۳۶۱)
 
اما به فاصله چند سال بعد وی از افرادی بود که بعد از دوم خرداد 76 بارها و بارها از اسلام رحمانی و دوری از خشونت و افراط گری سخن گفت!
 
همچنین آقای صانعی در یکی از صحبت های خود در سال 72 نیز با حمله به رادیو بی بی سی می گوید: «ما نیازی نداریم كه بی.بی.سی برایمان مراجع پیدا كند. ما مرجعی می خواهیم مثل حضرت امام(ره) كه با یك فتوا استكبار را بیچاره كرد. باید مراقب مرجع تراشی بیگانگان و ایادی استكبار بود. كسانی كه تا دیروز با امام دشمنی می كردند فكر كرده اند می توانند بیایند در این حوزه و قدرتی پیدا كنند و قداست ها و ارزش های امام را از بین ببرند. كور خوانده اند. مگر از روی جنازه نسل جوان حوزه بگذرند. مگر بنده و امثال بنده در این حوزه بمیریم. هر كسی هم كه به آنها كمك كند بد كرده است. » (روزنامه جمهوری اسلامی 30 آذر 1372)
 
اما به فاصله چند سال بعد از دوم خرداد، وی یکی از افرادی بود که نه تنها مواضع وی با استقبال گسترده و پوشش فوق العاده شبکه های رسانه ای بیگانه از جمله بی بی سی مواجه می شد، بلکه  اصرار این شبکه ها بر «مرجع تقلید» بودن آقای صانعی یکی از نکات قابل توجهی بود که در نوع خود جالب توجه می نمود.
 
روند اظهارات و مواضع شاذ آقای صنعی تاجایی پیش رفت که نهایتا جامعه مدرسین حوزه علیمه قم در سال 88 و در پاسخ به سوالات جمعی فضلا و اساتید، اعلام کرد: «با توجه به پرسش‌های مكرّر مؤمنان، جامعه مدرسین حوزه‌ی علمیه قم براساس تحقیقات به عمل آمده در یك سال گذشته و پس از جلسات متعدد به این نتیجه رسیده است كه ایشان فاقد ملاكهای لازم برای تصدّی مرجعیت می‌باشد.»
 
در مجموع به نظر می رسد اظهارات آقای صانعی درباب لزوم گذشت ایران و امریکا از یکدیگر در شرایط فعلی را نیز باید در چارچوب اظهارات شاذ، احساسی و دور از منطق وی تفسیر کرد، چرا که اولا مشخص نیست ایران چه ظلمی در حق امریکا کرده که امریکا باید از حق خود! نسبت به مردم ایران گذشت کند و ثانیا مشخص نیست در برهه ای که ظلم های تاریخی امریکایی ها علیه ایران به اوج رسیده و این مساله منجر به واکنش مسئولان دولت فعلی و بسیاری از حامیان آنها نیز شده است، بیان این صحبت ها از سوی آقای صانعی دقیقا با چه منطق و مبنایی گفته می شود؟
نوع مطلب : مبارز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


شامگاه شنبه 23 آذر بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز برنامه ای با عنوان "تبیین توافق نامه 5+1 در ژنو" به همراه  پرسش و پاسخ دانشجویی به دعوت از دکتر علی خرم (مشاور دکتر ظریف) اقدام کردند. پیش از این علی خرم دعوت بسیج دانشجویی دانشگاه شیراز جهت مناظره با دکتر علی باقری (معاون دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی) را نپذیرفته بود.

به گزارش رجانیوز، درحالیکه دانشجویان حاضر در تالار فجر دانشگاه شیراز همه سالن را پر کرده بودند  وی پس از سخنرانی بیش از 30 دقیقه ای خود به جواب دادن به پرسش های دانشجویان پرداخت. پس از پرسش های صریح دانشجویان درمخالفت با توافقنامه ژنو به درخواست آقای خرم که گفت "اجازه دهید از طیف مخالف شما هم صحبت کنند" یکی از دانشجویان خارج از نوبت به موافقت با توافق نامه هسته ای پرداخت. پس از وی و با توجه به کسانی که نام نویسی کرده بودند باز هم یکی از مخالفان توافق نامه ژنو به پرسش پرداخت که علی خرم حین صحبت های وی جلسه را ترک کرد.
 
اکثر دانشجویان سوال کننده به متوازن نبودن توافق نامه و زیر میز زدن آمریکا و کشورهای مذاکره کننده بعد از توافق اشاره میکردند و با بیان مصادیق تحریم جدید خواستار پاسخ گویی وی بودند. وی تاکید میکرد که نگران توافق نباشید و کار حقوقی را به حقوق دانها بسپارید.
 
علی خرم حین سخنرانی خود بارها تاکید میکرد که تمام متن توافق نامه با رهبری هماهنگ شده بود و رهبری پیش از موافقت نامه آن را کاملا و کلمه به کلمه تایید کردند که دانشجویان در پاسخ صحبت های وی ابراز کردند که رهبری یک روز پیش از مذاکرات و در دیدار با بسیجیان اعلام کرده بود که "بنده در جزئیات مذاکرات دخالت نمیکنم و فقط خطوط قرمز را مشخص خواهم کرد" که مشاور ظریف در پاسخ اعلام کرد "از رهبری نظام برای خود مایه نگذلرید" که دانشجوی حاضر در پشت تریبون اعلام کرد که "شما خودتان از رهبری مایه نگذارید" که پس از این صحبت ها دکتر خرم در میان اعتراض دانشجویان جلسه را ترک کرد.
 
 
وی پس از اعتراض دانشجویان اعلام کرد که "از پرواز جا میمانم" در حالیکه با هماهنگی های صورت گرفته با حفاظت فرودگاه شهید دستغیب شیراز کارت پرواز ایشان دریافت شده بود و تا زمان پرواز بیش از 40 دقیقه زمان باقی بود و این موضوع بارها توسط مجری جلسه تاکید و مطرح شده بود.
نوع مطلب : سنگر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
هیئت پارلمانی اروپا در اولین روز ورود خود با نسرین ستوده، یکی از چهره‌های تابلودار برانداز که دخالت مستقیمی در جریان فتنه ۸۸ داشت و همچنین جعفر پناهی، از عوامل رسانه‌ای فتنه دیدار کرد. یکی از اعضای این هیات هشت نفره به خبرگزاری‌ها گفته است که در این دیدار موضوع حقوق بشر در ایران، وضعیت زندانیان سیاسی و چشم‌انداز رهایی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد از حصر مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. 


ادامه مطلب


نوع مطلب : سنگر، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :

تهدید نظامی ایران توسط مقامات آمریکایی به رویه معمول تبدیل شده است.

به گزارش رجانیوز، شب گذشته جان کری به کنگره رفت و در اظهاراتی گفت : اگر ایران هر بخشی از این توافقنامه را نقض کند، همه پیشرفت ها متوقف می شود و آمریکا می تواند به صورت نظامی پاسخ دهد.

تهدید صریح ایران به حمله نظامی آن هم 15 روز بعد از توافق ژنو، در حالی با سکوت رسانه های خبری اصلاح طلب و دستگاه دیپلماسی مواجه شده که برخی از اصلاح طلبان و حامیان رابطه با آمریکا، ذوب شدن یخ رابطه با این کشور را سبب بهبود جایگاه ایران در بعد منطقه ای و جهانی و نقطه آغازی برای کاهش تنش ها و فشارها و در نهایت بهبود وضعیت اقتصادی ایران می دانستند.ادامه مطلب


نوع مطلب : مبارز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


جمعی از رانندگان تاکسی شهر تهران در اعتراض به اظهارات توهین‌آمیز مشاور حسن روحانی در مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند. 

به گزارش فارس، جمعی از رانندگان تاکسی شهر تهران در اعتراض به اظهارات توهین آمیز محمود سریع القلم مشاور رئیس جمهور صبح امروز در مقابل نهاد ریاست جمهوری تجمع کردند.
 
این رانندگان که با خودروهای خود که در حدود 30 تاکسی بود در مقابل نهاد تجمع کرده بودند در پایان تجمع خود نامه ای اعتراض آمیز خطاب به روحانی را به دفتر رئیس جمهور تحویل دادند.
 
در بخشی از نامه تاکسی‌رانان تهرانی خطاب به رئیس‌‌جمهور با اشاره به رأی مردم در روز 24 خرداد به روحانی آمده است ما پای صندوق‌های رأی آمدیم تا به کسی رأی بدهیم که در کنار حفظ استقلال و آزادی و اسلامیت کشور وضعیت معیشتی ما را بهبود بخشد و مشکلات‌مان را حل کند اما  امروز می‌بینیم که نه تنها مشکلات حل نشده بلکه شاهد توهین و تحقیر از سوی اطرافیان جنابعالی هم هستیم.
 
در ادامه این نامه آمده است مشاور جنابعالی آقای سریع‌القلم که معلوم نیست تاکنون کجا بوده به یکباره از گرد راه می‌رسد و به کسبه فهیمی که همواره در صف مقدم حرکت سیاسی ملت بوده‌اند، با توهین و تحقیر سخن می‌گوید.
 
تاکسی‌رانان تجمع‌کننده در مقابل نهاد ریاست جمهوری در پایان نامه خود خواستار عزل و اخراج محمود سریع‌القلم از حلقه مشاوران رئیس‌جمهور شدند و تصریح کردند که در صورت عدم برخورد برای دفاع از حیثیت شغلی خود از سریع‌القلم شکایت خواهند کرد.
 
بنابر این گزارش، محمود سریع القلم چندی پیش در برنامه ای که توسط موسسه فرهنگی امام موسی صدر تدارک دیده شده بود، به نقد پوپولیسم پرداخت و گفت: یک راننده تاکسی که از 5 صبح تا 12 شب باید در این خیابان ها بدود تا هزینه 3 بچه دانشجویش را درآورد، سر چهارراه از او می پرسند که نظر شما درباره برنامه هسته ای و مذاکرات ژنو چیست؟ او چه دانشی دارد که یک واکنش منطقی به این سوال بدهد.
نوع مطلب : مبارز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 2 )    1   2   
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : رهروان شهدا
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic