تبلیغات
پلاک - 40 نفر از صاحب‌نظران و نخبگان کشور در تدوین برنامه آینده دولت آینده نقش دارند
 
پلاک

دكتر كامران باقری لنكرانی در اولین سفر بعد از انتخاب از سوی جبهه پایداری انقلاب اسلامی به عنوان گزینه اصلح برای انتخابات ریاست جمهوری به استان گیلان رفت.

به گزارش رجانیوز، لنكرانی در این سفر پس از حضور در گلزار شهدا در جمع دانشجویان دانشگاه گیلان حاضر شد و پس از سخنرانی به پرسش‌های آنها پاسخ داد.

وی در سخنان خود با بیان اینكه راه برون رفت از مشکلات اقتصادی پیش آمده را درمان ریشه های مشکلات اقتصادی می‌دانم، گفت: در مواجه با مشکلات اقتصادی برخی فقط وقایع اخیر را مسبب بروز مشکلات اقتصادی می دانند و دلیل بیماری اقتصادی کشور را به خاطر وقایع اخیر می پندارند، در تحلیل هایی که ارائه می دهند به  جای پرداختن به ریشه های این بیماری مزمن توجه کنیم.

این كاندیدای احتمالی ریاست جمهوری اظهار داشت: عده ای از روی غفلت و عده ای متعمدانه ریشه های بحران اقتصادی که به گذشته بر می‌گردد را فراموش کرده اند و یک سری رخداد های اخیر را زیر سوال می‌برند مثلا می‌گویند برای اینکه  معضلات اقتصادی حل شود، باید هدفمندی یارانه ها را برداریم و یا سازمان مدیریت را دوباره احیاء کنیم، این در واقع آدرس غلط دادن است و باعث می شود تا جامعه مشکوک شود که مبادا این افراد اهتمامی به از بین بردن ریشه معظلات اقتصادی ندارند.

به گفته لنكرانی هدفمندی یارانه ها زندگی خیلی از طبقات پایین جامعه را متحول کرد.

وی در ادامه با اشاره به برخی از اصلی‌ترین ریشه های مشکلات اقتصادی گفت: یكی از مشكلات این است كه اساس بودجه را بر نفت گذاشته ایم، وابستگی بودجه به نفت باعث شده برخی پروژه هایی تعریف شود که جای تامل جدی دارد، مثلا سدی ساخته می‌شود با هدف آب رسانی ولی شبکه آب‌رسانی آن اصلا در طراحی اولیه پیش بینی نشده است، چندین سال برای ساخت سد تلاش می کنیم ولی به هدف نهایی نمی‌رسیم.

لنكرانی با بیان اینكه موضوع آزار دهنده‌تر دیگر بحث فساد و رانت خواری و ویژه خواری است، افزود: هرجا که ویژه خواری پیش بیاید لاجرم فساد رخ می دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به مقوله بانکداری، تصریح كرد: معضلات اقتصادی ریشه های دیگری هم دارد که به نگاه ما به مقوله اقتصاد بر می‌گردد.

وی اظهار داشت: وقتی نگاه ما به اقتصاد صرفا از نگاه دخل و خرج باشد و به دنبال سود بیشتر، باید به اقتصاد نگاه فرهنگی نیز داشته باشیم، به این مفهوم که رکن اصلی اقتصاد نظام انتخاب جامعه است، باید بفهمیم چرا جامعه برای موضوعی پول خرج می‌کند و برای موضوع دیگر پول خرج نمی‌کند.

لنكرانی گفت: عده‌ای با برنامه‌ریزی کاملا هوشمندانه سعی کردند در طی سالیان گذشته نوعی انحصار در قدرت، انحصار در ثروت و حتی انحصار در علم را به وجود آورند.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در باره چیدمان کابینه آینده خود گفت: یکی از نکات مثبت دولت نهم این بود که حلقه بسته مدیران را باز کرد، انشالله باید دولت یازدهم این چرخه را بازتر کند که راه آن استفاده از نیرو های مجرب و توانمند خارج از پایتخت است.

این كاندیدای احتمالی ریاست جمهوری افزود: در کابینه آینده بیشتر نگاه‌مان بر این است که استفاده از نیروهای مجرب استانی را در عرصه مدیریت برای خودم یک وظیفه می‌دانم اکثریت کابینه افراد مجرب کار آمد متخصصی هستند که در استان‌ها حضور دارند.

لنكرانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره کاندیدای جریان انحرافی تصریح كرد: یک توهمی در ذهن برخی اتفاق افتاده که عده‌ای فکر می‌کنند پشتیبانی مردمی خیلی قوی دارند.

وی ادامه داد: یک حقیقتی وجود دارد که دولت نهم و دهم نسبت به دولت اصلاحات و کارگزاران در سال پایانی خدمت‌شان از مقبولیت بیشتری برخوردار هستند، اما آیا این خصوصیت می‌تواند به نفر دیگر منتقل شود یا خیر پاسخ ما این است که این رای به حساب برخی افراد که در حاشیه دولت هستند و در تمام مدت خدمت‌شان به فکر سفرهای خارجی و اعطاء و دریافت نشان و تئوری پردازی‌مکتب‌های اومانیستی باشند ریخته نمی‌شود.

لنكرانی اظهار داشت: جنس خصوصیاتی که موجب شده دولت نهم از پشتوانه مردمی برخوردار باشد، سفر به مناطق محروم و پرکاری و  امثال آن است و اینها با سفر خارجی و دریافت نشان و ... در تعارض است.  

ارزش مسئولیت به مدیریت تفکر دینی است

این عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی همچنین با حضور در مسجد فاطمه (س) شهر رشت در سخنانی با بیان اینکه مسئولیت را عبادت تلقی می‌کنیم، گفت: ارزش مسئولیت به مدیریت تفکر دینی است.

 به گزارش فارس، ‌لنکرانی انسان را دارای دو بعدی فردی و اجتماعی دانست و اظهار کرد: انسان در زندگی اجتماعی احساس به عبودیت را درک می‌کند و به عبادت حق تعالی نیاز دارد.

وی روزمرگی را موجب کدورت روح خواند و افزود: کدورت روح در محضر حق تعالی پاک می‌شود.

لنکرانی با اشاره به اینکه عبادت تنها در عرصه فردی نیست، تصریح کرد: عرصه اجتماعی نیز باید محل عبادت و خداطلبی باشد.

وزیر اسبق بهداشت، درمان و علوم پزشکی به تشکل‌های متعدد در کشور اشاره کرد و گفت: تشکل مطلوب اسلامی به دنبال گفتمان‌سازی است و می‌خواهد گفتمان اسلامی و صحیح را بیان کند.

وی با تاکید براینکه قدرت‌طلبی اصل نیست، بیان کرد: ارزش مسئولیت به مدیریت تفکر دینی است و مسئولیت را عبادت تلقی می‌کنیم.

باقری لنکرانی فعالیت جبهه پایداری را با راهنمایی علما عنوان کرد و یادآور شد: تمام فعالیت‌ها باید طبق معیار، شاخص و اصول باشد.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی با بیان اینکه مدت 19 ماه از فعالیت این تشکل می‌گذرد، اظهار کرد: نگاه مومنانه باید در عرصه مدیریت ترویج داده شود.

وی ادامه داد: هر جا در اداره کشور با بحران مواجه شدیم به دلیل فراموشی از نگاه مومنانه بوده است.

باقری لنکرانی پیروزی در جنگ و عرصه بین‌المللی را به دلیل برتری نگاه مومنانه در کشور توصیف کرد.

عضو جبهه پایداری انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه جلسه‌های متعددی از بدو ایجاد این جبهه برای تبیین برنامه‌ها برگزار شده است، بیان کرد: تور تهران گردی توسط برخی از افراد نیز یک مدل از برگزاری جلسه‌ها است.

وی بر نگاه مومنانه در عرصه پیشرفت تاکید کرد و افزود: می‌گویند عده‌ای مدت 9 سال است ستاد تشکیل داده‌اند و شما تازه آمدید اما بدانند ما به نصرت خداوند امید داریم.

باقری لنکرانی با بیان اینکه نصرت الهی به زیادی نفرات نیست، اظهار کرد: تلاش می‌کنیم حضور ما در انتخابات ریاست جمهوری مومنانه و خالصانه باشد.

عضو جبهه پایداری اداره کشور را نیازمند تدبیر و برنامه دانست و تصریح کرد: تعداد 40 نفر از صاحب‌نظران و نخبگان کشور در تدوین برنامه آینده دولت با بنده همکاری کردند و برنامه دولت یازدهم تدوین شده است.

وی به گلوگاه‌های مشکلات کشور در بخش‌های مختلف اشاره کرد و یادآور شد: کشاورزی در ایران یک سنت قدیمی بوده و افراد بسیاری اکنون در این بخش شاغل هستند.

لنکرانی مدیریت آب را از جمله گلوگاه‌هایی عنوان کرد که برای آن طراحی انجام شده است و گفت: تلاش کردیم با برنامه در عرصه انتخابات ورود کنیم و اگر منفعتی حاصل می‌شود، برای نظام باشد.

عضو جبهه پایداری در پایان خواستار برگزار شدن انتخابات به صورت حماسی شد و اظهار کرد: در حماسه جای لابی‌گری نیست بلکه حماسه انقلابی‌گری، صداقت، شفافیت و از خودگذشتگی می‌خواهد.

 

 

 

نوع مطلب : مبارز، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 10:01 ب.ظ
سلام دوست عزیز ..

از اونجایی که به کار وبلاگ نویسی مشغولید احتمالا نیاز به آپلودسنتری برای ذخیره ی عکس ها و تصاویرتون داشته باشید ..

" آپلودوی " آپلودسنتری متفاوت برای ذخیره ی دائمی و مادام العمر عکس های شما بر روی اینترنت است ..

با آپلودوی می توانید عکس های خود را به صورت رایگان و برای همیشه در اینترنت نگهداری کنید و همیشه و در همه جا به آن ها دسترسی داشته باشید ..


لطفا برای آپلود عکس های خود از " آپلودوی " استفاده کنید تا عکس هایی که در وبلاگ خود قرار می دهید همیشه در دسترس مخاطبانتان باشند ..
" http://uploadv.ir "


" آپلودوی "
سه شنبه 3 اردیبهشت 1392 09:56 ب.ظ
سلام
با کمال افتخار دوست دارم با هم تبادل لینک داشته باشیم.کافیه به آدرس سایتم یه سری بزنی
ممنون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : رهروان شهدا
مطالب اخیر
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :